Brno s Hradcem krok od semifinále

Dvěma třetími zápasy dnes pokračovalo čtvrtfinále play off RENOMIA ŽBL. Dál se v obratech sérií daří favorizovaným celkům, které padly v úvodních duelech na domácí palubovce. Jak KP Brno, tak Hradec Králové složily domácí reparát a jsou jednu výhru od postupu do semifinálové série. Čtvrté duely těchto sérií jsou na programu ve čtvrtek.

Domácí reparát KP v závěru

Další nelehký zápas čekal v souboji čtvrtého s pátým po základní části basketbalistky KP Brno proti Slavii. Brňanky rivala z Prahy na domácí palubovce udolaly až v závěru, kdy utekly na rozdílové skóre 65:48.

Slavia v duelu ani jednou nevedla, přesto se Brňankám dlouho nedařilo soupeřky setřást. V úvodu to bylo po šestkách Lídy Dudáčkové 15:7, těsně před koncem čtvrtiny ale snižovala Petra Bakajsová trojkou na rozdíl jediného koše. Podobně to bylo i ve druhé čtvrtině, kdy znovu Dudáčková posílala domácí poprvé do dvouciferného vedení, v poločase už však byl rozdíl znovu jen pět bodů. Třetí čtvrtina byla ze strany Slavie nejlepší v zápase, otočit skóre se ale nepodařilo a náskok zůstal stále ve stejném stavu až do šestatřicáté minuty. V tu chvíli Kateřina Rokošová ze Slavie snížila na rozdíl šesti bodů, vsítila však poslední body svého týmu v utkání. Brno pak uzavřelo duel jedenácti body v řadě a pohlídalo si koncovku.

K výhře dovedly domácí Rebecca Akl a Eva Kopecká, které se shodly na šestnácti bodech, Natalia Kucowski sice dala jen osm bodů, ale zato doskočila devatenáct míčů. Slavii držela s 12 body Petra Bakajsová.

Ubojovaná výhra Hradce

První vedení v sérii mají na svém kontě i Hradecké Lvice, když doma přehrály po boji Chomutov 60:51.

Levhartice v utkání vedly jen pětkrát, jednou z toho hned v úvodu, na což dokázal Hradec zareagovat a utekl do sedmibodového náskoku. Ten vzrostl na začátku druhé čtvrtiny až na devět bodů, přelom obou poločasů ale patřil bojovným Levharticím, které si vzpomněly na úspěšné tažená v Hradci před pár dny v úvodním duelu série a dokázaly domácí hráčky znervóznět. Třetí čtvrtina a úvod čtvrté pak patřil pokračujícímu náporu hostujících basketbalistek, který vrcholil vedením 45:44 v první minutě čtvrté čtvrtiny. V tu chvíli odpověděla osobní sérií 7:0 a zavelela k výhře. Chomutov se ještě přiblížil na rozdíl čtyř bodů, ale závěr už patřil Hradci.

Při oboustranném střeleckém trápení nastřílela Pamela Effangová 16 bodů, patnáct přidala Kristýna Čuperková. Chomutov vedla s dvanácti body Kateřina Bartoňová a na 10 se dostala Jordan Reynolds.