Bojovné KP podlehlo a vypadává

Basketbalistky KP Brno se do další fáze EuroCupu nepodívají. V domácí bublině v rámci čtyřčlenné skupiny do poslední chvíle bojovaly o postup, ve třetím utkání ale podlehly tureckému Elazigu 61:73 a dál postupuje kromě Turkyň ještě polský Gorzow.

Pro KP dopadl pozitivně odpolední duel mezi polským Gorzowem a ruským MBA Moskva, který vyhrály Polky 97:76 a na poslední chvíli se vrátily do postupových bojů. Královopolankám „stačilo“ k postupu porazit dosud neporažený Elazig jakýmkoliv rozdílem. To by však tým v čele se šestou nejlepší střelkyní posledního ročníku WNBA Kelsey Mitchell muset přijet do Brna v horší formě.

Královopolanky bojovaly, snaha se jim nedá upřít a ve třetím zápase za čtyři dny nechaly na palubovce v úzké rotaci všechno. Jenže turecký tým byl prostě jinde. Brňanky krátce v úvodu vedly, ale od střední pasáže první čtvrtiny převzal Elazig vedení, o které už nepřišel. Rozdíl se pak dlouho pohyboval na hranici sedmi až dvanácti bodů, a i když se KP snažilo, blíž se nedostalo. Nevyšlo to ani v závěrečné čtvrtině, kdy svěřenkyně trenéra Dušana Medveckého doufaly v podobný nástup, jako ve čtvrtek proti Moskvě. Ten zkoušela vyvolat dvěma koši s faulem Eva Kopecká, která pomohla tým třikrát dostat na rozdíl šesti bodů, blíž už to ale nešlo. Ústřední cizinky Kanaďanka Emily Potter s Američankou Teniyou Page došly po náročném programu síly a Elazig si závěr pohlídal.

Čtyřiadvacetibodovou Kelsey Mitchell tentokrát ještě přestřílela její americká spoluhráčka Emma Cannon s 28 body a 13 doskoky, Jelena Dubljevič doručila 10 bodů a 16 doskoků. Do dvouciferných čísel se dostaly čtyři hráčky KP v čele s patnáctibodovou Evou Kopeckou, 13 bodů přidala Potter, 12 Page a 11 Kateřina Zohnová.

Dušan Medvecký (trenér KP Brno): „Byl to unavený zápas z obou stran, protože všechny hráčky toho měly plné kecky. Zabily nás v prvním poločase neproměněné layupy zpod koše, což se nám stalo pětkrát šestkrát z čehož vznikl rozdíl dvanácti bodů. Pak to byl vyrovnaný zápas, jen už nebyla síla to zvrátit. Na tým jsem hrdý, protože je nově poskládaný a nemáme hvězdu z NBA ani žádnou jinou takovou individualitu. Mrzí nás včerejší porážka, kde jsme to nezvládly hlavou, dnes už prostě došly síly. Nikdo se neptá, jestli jsme byli blízko nebo daleko od postupu. Nevyužili jsme dvě šance a místo nás je tam Gorzow, který jsme porazili. Nicméně jsme třetí, loni jsme byli čtvrtí, takže pro mě je to postup nahoru a já doufám, že to vyjde příští rok.“

Eva Kopecká (hráčka KP Brno): „Byly jsme blízko, ale s takovým soupeřem, jak je to na deseti bodech, tak je to strašně moc. Stáhnout každý bod stojí strašně sil, ony vždycky odpověděly jednoduchou střelou a dneska je podržely zkušené hráčky. Nemohly jsme přes ně jít. Jejich Američanky jsou hvězdy, neslezou ze hřiště, jsou to NBA hráčky a každá taková hráčka se brání velmi těžko. Myslím si, že jsme v obraně podaly docela dobrý výkon, ale nestačilo to.